Stříbrné náušnice

Ženy se již od pradávna vyznačovaly touhou zdobit se a zkrášlovat, k čemuž jim dopomáhaly různé šperky v podobě prstenů, řetízků nebo náušnic. Jinak tomu není ani dnes.

Pokud je vaším oblíbeným kovem stříbro, nemusíte ani utrácet desetitisíce za drahé šperky. V kategorii stříbrných šperků máte možnost objevit tradiční i nadčasové designové kousky, které si můžete pořídit za přijatelnou cenu.

Jestli momentálně uvažujete nad nákupem nových náušnic, jistě si z nepřeberné nabídky vyberete. Stříbrné náušnice si pořídíte za výhodné ceny, díky nimž si můžete pořídit více kousků, ať už na každodenní nošení, nebo třeba i náušnice, hodící se spíše ke společenským příležitostem. Rozhodně by tedy stříbrné náušnice neměly chybět žádné ženě.

 

Vybírat můžete podle momentální nálady i fantazie, ale doporučuje se při výběru přihlížet i k tvaru obličeje. Ten bývá při výběru často opomíjen, což občas může vést k tomu, že celkový efekt nepřinese kýžený výsledek. Vhodnou volbou tvaru a velikosti náušnic můžete totiž výraz obličeje velmi výrazně ovlivnit, zamaskovat jeho nedostatky, nebo naopak zvýraznit jeho přednosti.

 

Výběr náušnic dle tvaru obličeje

 

  • Typ obličeje – oválný

Ženy, které mají tento typ obličeje, mají výhodu, že si mohou zvolit jakýkoliv typ a tvar náušnic. Tento typ obličeje se vyznačuje téměř dokonalými, podlouhlejšími proporcemi a to ženám umožňuje při výběru náušnic jakkoliv experimentovat. U těchto typů lze bez problémů volit i rozličné geometrické tvary náušnic, například trojúhelníkové, čtvercové nebo mnohoúhelníkové.

 

  • Typ obličeje – podlouhlý

Tento typ obličeje je typický výraznější dominancí výšky obličeje. Rozměry, které nejsou symetrické lze vyrovnat optickým rozšířením obličeje.Toho lze docílit  volbou širokých a krátkých náušnic, které obličej nebudou více protahovat, ale naopak jej budou opticky mírně rozšiřovat.

 

  • Typ obličeje – kruhový

Ženy s tímto typem obličeje působí roztomilým výrazem a jejich obličej budí dojem svěžesti. Těmto ženám se doporučuje vybírat z podlouhlých typů šperků, které dokážou podtrhnout jemnost jejich rysů.

 

  • Typ obličeje – čtvercový

 

Obličej čtvercového typu se vyznačuje výraznějšími hranami, které je potřeba trochu zjemnit.  Takovému typu mohou slušet podlouhlé náušnice, které dokážou obličej příjemně prodloužit a kruhové tvary náušnic mohou přidat na jemnosti. Ženám s čtvercovým typem obličeje se nedoporučuje používat hranaté masivní náušnice, které by působily hrubším dojmem.

 

  • Typ obličeje – kosočtvercový

Obličej kosočtvercového typu se vyznačuje je úzkým čelem a dominantnější bradou.  Tyto ženy by si měly vybírat stříbrné náušnice dvoudílné, které mají dominantní jak horní, tak i spodní část. Vybírat lze náušnice, mající například tvar slzy, nebo takové, které jsou zdobeny výraznějšími kamínky.

 

  • Typ obličeje – ve tvaru srdce

U tohoto typu obličeje potřeba zvýraznit spodní část obličeje, a toho lze docílit náušnicemi, které mají výrazné zakončení. Doporučuje se zde volit takové náušnice, které mají spodní část mohutnější než vrchní.

 

Nezapomeňte při výběru náušnic zkontrolovat kvalitu šperku, jeho označení, tzv. puncovní znak, kterým šperk dle zákona musí být označen. Je také dobré se ujistit o kvalitě zpracování šperku. Pokud se například rozhodnete pro stříbrné náušnice s kamínky, rozhodně věnujte pozornost tomu, jak byly kamínky usazeny. Kvalitní šperky se vyznačují tím, že mají kamínky usazeny v krápnách, které je dokážou spolehlivě držet na místě. Naopak méně kvalitně zpracované šperky mají kamínky pouze přilepené, takže se může snadno stát, že při jejich běžném používání dojde záhy k odlepení těchto kamínků, a tím k znehodnocení šperku.

 

Doporučujeme vybírat si šperky u kvalitních prodejců, aby vám jejich nošení působilo jenom radost a potěšení.

 

ainfoadmin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *