Informace o koupi předem založené firmy – takzvané Ready Made společnosti

Pražská společnost Firmy Praha s.r.o., mimochodem firma s nejširší nabídkou Ready Made společností v České republice, slaví v letošním roce desetileté jubileum své činnosti!

Firma byla založena v roce 2007 a pod obchodním názvem Fignon začala jako první v České republice poskytovat virtuální sídla na prestižní adrese v centru Prahy na Vinohradech. Prestiž značky Fignon byla výrazně posílena zakoupením kanceláře za účelem poskytování virtuálních sídel pro takzvané V.I.P. klienty na luxusní adrese v Praze na Starém Městě. Také se velice brzy mimo jiné zrychlil vývoj nových produktů a výrazně byl rozšířen sortiment nabízených služeb o prodej předem založených společností. Vzpomínaných 10 roků směřuje společnost Firmy Praha ke svým zákazníkům trpělivě a velmi dlouhodobě ve stabilním složení, se stabilní podnikovou kulturou a také se stabilním programem. Tereza Vinařová, jednatelka společnosti Firmy Praha, zosobňuje tuto cestu. Přinášíme s ní rozhovor.

 

Proč si takovou předem založenou společnost koupit?

Tyto takzvané Ready Made společnosti, čili předem připravené firmy, jsou již mnoho let populární ve světě. U nás jejich obliba stále roste, protože s nově zakoupenou společností můžete okamžitě nakládat podle svého uvážení. Nečekáte na vyhotovení zakladatelské listiny a zápis do obchodního rejstříku, nečeká vás tedy zdlouhavé chození po úřadech, stačí jediná návštěva u prodejce společnosti, který se o vše už postaral před vámi a to včetně skutečnosti, že tato Ready Made společnost má již splacen základní kapitál ve výši 200.000 korun.

 

Kolik taková koupě předem připravené firmy stojí?

Naší předem připravenou Ready Made společnost si můžete koupit za cenu 12.900 Kč a co všechno tato cena zahrnuje? Stoprocentní převod obchodního podílu na nového majitele a jmenování nového jednatele. Dále registraci k dani z příjmu pro právnické osoby, zapsání všech volných živností na živnostenském úřadě a oveření podpisů na všech listinách. A protože koupi naší předem založené společnosti na rozdíl od naprosté většiny ostatních poskytovatelů nepodmiňujeme využíváním virtuálního sídla v naší obchodní kanceláři, existuje také bezplatná možnost změny sídla společnosti na jinou adresu.

 

Pokud potřebuje klient provést s převáděnou společností ještě další změny, než ty základní, to je třeba zmíněnou změnu sídla do jiného města nebo do ní přibydou další jednatelé nebo společníci atd., bude nutno počítat ještě s nějakými dalšími výdaji?

Ano, kolek v ceně 2000 Kč na zápis těchto změn v obchodního rejstříku, plus poplatek 5500 Kč na notářský zápis o změně v zakladatelské listině společnosti. Dále se může jednat o tisícikorunové správní poplatky za zajištění živnostenských listů, poplatek 5000 Kč na registraci k DPH na finančním úřadě u společnosti, která zatím není plátcem DPH. To však velmi závisí na složitosti registrace a množství podkladů, které jsou klienti schopní předložit, úředníci proces registrace rok od roku stěžují a vyžadují stále víc a víc podkladů. Našim klientům často zajišťujeme vyřízení koncesní listiny, správní poplatky činí 3000 Kč za tento úkon a kdo chce pro svou společnost využívat virtuální sídlo na naší adrese, může si vybrat z celé škály různých programů služeb za ceny od 200 do 1000 korun měsíčně.

 

Jak se provádí vlastní koupě předem založené Ready Made společnosti

Zvolíte si nějakou už předem připravenou společnost na seznamu Ready Made společností, které je možné zakoupit a zarezervujete si ji. Po odeslání vaší rezervace vás ihned kontaktujeme a upřesníme s vámi další postup – termín vaší návštěvy u nás v kanceláři a podpisu smlouvy o převodu obchodního podílu. Po této schůzce už můžete bez obav jednat s vaší novou společností podle své vůle.

Jak dlouho trvá samotný proces koupě předem založené společnosti?

Termín převodu obchodního podílu společnosti na klienta je většinou možné domluvit v řádu několika hodin od zarezervování společnosti. Za svou společnost může pak její nový majitel jednat ihned po schůzce u nás a podpisu smlouvy. Za dalších několik dnů se projeví změna také v obchodním rejstříku.

Jak ručí prodávající firma u předem založené společnosti za její bezdlužnost?

Především je potřeba mít zajištěný proces koupě předem založené společnosti od důvěryhodné firmy, která například během měsíce nezanikne, a navíc musí mít prodávající subjekt zkušenosti s touto činností. My například takto stojíme u zrodu několika desítek či stovek společností, jedná se o náš byznys, který nás baví a rozhodně nechceme skončit a nechat se poslat do vězení za trestný čin spáchání podvodu. Jednak u námi prodávaných firem zaručujeme jejich bezdlužnost pokaždé smluvně, to znamená ve smlouvě o převodu obchodního podílu, na níž jsou notářsky ověřené podpisy. Zároveň s touto smlouvou klient obdrží také jedinečný certifikát o bezdlužnosti. Tím tedy má naprostou jistotu, že zakoupí firmu bez dluhů a že tato firma ještě nevyvíjela žádnou činnost. Jedině tak může zákazník nakupovat bez spousty starostí a následných potíží.

ready made společnost

 

Jak se dá u předem založené společnosti změnit její název?

Toto je možné bez větších potíží, ostatně jako všechny další údaje o obchodní společnosti. U této další změny ale musíte počítat s dalšími výdaji, protože k této změně bude potřeba sepsat notářský zápis za cenu odpovídající notářskému tarifu, většinou nepřekročí částku 5.500 Kč.

Jak se liší zakoupení předem založené Ready Made společnosti a založení nové společnosti?

Když zakládáte novou společnost, musíte tyto úkony s tím spojené dělat postupně. Na konci založení firmy vám u rejstříkového soudu přidělí IČ a na finančním úřadě pak DIČ. Obě tato čísla jsou pro podnikání nezbytná. Při tomto nákupu předem založené společnosti je toto všechno pro vás jako zákazníka již připraveno. Všechny nutné registrace totiž provádíme my – už při založení této společnosti. Pro klienta je důležitá rychlost procesu změn v obchodním rejstříku a to, že za svou společnost může jednat hned po jejím převodu na svou osobu a nemusí nikde skládat vlastních 200.000 korun na základní kapitál.


Děkuji za rozhovor.

 

Autor Ainfo Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *