Nejlevnější pneu – proč se jim vyvarovat

Dnes se chceme zabývat otázkou, zda je vhodné nakupovat levné čínské pneumatiky, nebo se raději zaměřit na klasické, od prověřených výrobců. Zima se pomalu blíží a všechny majitele aut čeká povinné přezouvání pneumatik z letních na zimní.

Správný výběr pneumatik má na bezpečnost jízdy vozidla dost zásadní vliv, tudíž bychom jej neměli podceňovat. V tomto případě bychom asi neměli klást nejvyšší důraz na cenu před kvalitou.

Čínské pneumatiky mají bezesporu tu výhodu, že jsou levnější než značkové, vyráběné prověřenými výrobci a to je pravděpodobně hlavní důvod, proč jsou po celé Evropě čím dál více v oblibě. Ze statistik vyplývá, že v současnosti je v rámci celé Evropské unie, již každá druhá pneumatika dovezena z Číny.

Položme si však otázku, jestli je používání takových pneumatik dostatečně bezpečné.

Z mnoha recenzí plyne, že používání čínských pneumatik nedokáže poskytnout řidičům při jízdě na mokré vozovce dostatečný pocit jistoty. Testů ohledně této problematiky bylo již provedeno mnoho. Jako příklad můžeme uvést jeden, kdy se prokazatelně vozidlo, opatřené čínskými pneumatikami, v 80 kilometrové rychlosti zastavilo o zhruba 4 metry později, než tomu bylo u vozidla s kvalitními pneumatikami.

Další testy ukázaly, že se vozidla s čínskými pneumatikami mnohem hůře ovládají například v zatáčkách, kdy se ovladatelnost vozidla s takovými pneumatikami výrazně snižuje při rychlosti již o 20 kilometrů nižší, než u vozidla s tradičními pneumatikami.

Dalším výrazným nedostatkem čínských pneumatik oproti značkovým, je jejich horší schopnost při odvádění vody, čímž může dojít snáze k aquaplaningu.

Pokud jsou tedy vaší prioritou levnější pneu, doporučujeme vám navštívit srovnávač pneu ZUPO.cz, kde můžete najít nejlevnější pneumatiky, ovšem se zárukou kvality. Tím se můžete výše zmíněným bezpečnostním rizikům lépe vyvarovat.

Autor Ainfo Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *