Jak vybrat pouzdro na mobil?

Může se zdát, že toto téma není nijak významné, ale zkusme se nad ním zamyslet. Když nám před lety mobil spadl na zem, měl možná jen pár oděrek, se kterými jsme si hlavu příliš nelámali. Dnešní moderní smartphony s hliníkovým tělem a v lesklých plastech už ale s případným pádem mohou mít poněkud větší problémy. Kvalitní ochrana těchto zařízení je tedy na místě. Pryč jsou ty časy, kdy jste svou Nokii 3410 hodili z pátého patra a ona přežila bez sebemenší známky poškození.

Jak si tedy vybrat správná pouzdra nebo obaly na mobil?

 

Klasická pouzdra

Do této kategorie se řadí veškerá pouzdra, ať už ta, do nichž se telefon vkládá shora, sloužící pouze jako obal, nebo i ta, co se zavěšují na opasek, ve vertikální či horizontální poloze.

Jsou vyráběna z umělé kůže nebo jiného syntetického materiálu. Použitím těchto pouzder se chrání především konektory proti prachu, tím, že se tolik nezanáší. Proti pádu už bohužel tak účinnou ochranu neposkytují vzhledem k tomu, že jej při používání musíte z pouzdra vyjmout, čímž může lehce dojít k vyklouznutí telefonu.

 

Flipová pouzdra

Tato pouzdra na mobil už oproti výše zmíněným, poskytují lepší řešení a jsou tedy vyhledávanější variantou, než pouzdra klasická.

Vybírat zde můžete ze dvou druhů uchycení. Jedním z nich je přilepení telefonu na pouzdro. Při této variantě se mobil přichycuje k pohyblivému kusu plastu a není tedy problém při focení jej vysunout o pár centimetrů výše.

Druhou variantou je nacvaknutí telefonu na pouzdro. Tato flipová pouzdra bývají vyráběna již většinou na konkrétní typy telefonů včetně výřezu na fotoaparát na zadní straně.

 

Zadní kryty

Tyto kryty na mobil bývají zpravidla vyráběny z tvrzeného plastu, některé dokonce i pogumované nebo s upraveným protiskluzovým povrchem, čímž se zabraňuje vyklouznutí z ruky.

Zadní „nacvakávací“ kryty na straně displeje většinou zhruba půl milimetru přesahují, což může ochránit displej telefonu při pádu.

Pouzdra jsou tenká a není problém nosit v nich telefon i v kapse. Pokud vám telefon v tomto pouzdře spadne na zem, dojde zpravidla k jeho naprasknutí nebo uštípnutí. Stejný problém může nastat po častém vytahování či nasazování telefonu do pouzdra.

Plastový kryt iSaprio - Milky Way - Huawei Ascend Y550

 

Silikonový zadní kryt

Jejich největší výhodou je flexibilita. Kryt se velmi snadno nasazuje i sundává. Při pádu se kryt může sice zašpinit, ale jinak zůstane nepoškozený. I u tohoto krytu přesahuje pouzdro v místech displeje, tudíž při pádu na přední stranu, může displej odolat poškození.

Další variantou zde jsou kryty z termoplastického polyuretanu (TPU), které jsou flexibilnější než kryty z tvrzeného plastu. Jsou odolné vůči prasknutí, ale nejsou tolik tvárné, jako kryty silikonové.

Nevýhodou silikonových a TPU pouzder je skutečnost, že se časem zašpiní.

 

Sportovní pouzdra

Své telefony chceme mít při sobě i během našich sportovních aktivit, ať už se jedná o běh nebo jakýkoliv jiný sport. Pro tyto příležitosti jsou vhodná sportovní pouzdra. Zapínání mají na suchý zip. Zadní strana bývá vyrobena z neoprenu a přední opatřena průhlednou fólií, přes kterou lze telefon ovládat. Opasek je možno utáhnout kolem ruky. Některá sportovní pouzdra bývají vyráběna i voděodolná a opatřena úchytem například na řídítka kola.

 

Ochranné fólie a skla

Displej telefonu můžeme chránit pomocí ochranných fólií či skel. Oprava displeje bývá zpravidla velmi drahá, proto bychom tuto formu ochrany neměli podceňovat.

Ochranná fólie chrání displej před poškrábáním a může dokonce zabránit jeho prasknutí při pádu telefonu.

Fólie se vyrábí téměř na každý typ telefonů, v případě, že byste fólii na váš typ nenašli, vždy lze fólii zastřihnout na požadovanou míru. Při nalepování se snažte odstranit veškeré nečistoty a prach mezi displejem a fólií. Pozor si musíte dát také, aby nevznikaly bublinky, které by vám poté znesnadňovaly kontakt s dotykovou vrstvou.

Tvrzená skla mají poněkud větší výhodu. Nalepují se snadněji a přesněji než fólie. Lépe po nich kloužou prsty a poskytují i větší ochranu proti prasknutí displeje.

 

Ať už se tedy rozhodnete pro jakýkoliv typ obalu či krytu, pamatujte, že správná pouzdra na mobil chrání váš smartphone i vaše peníze.

Autor Ainfo Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *